Naature Dernek Takip Programıyla Neler Yapabilirsiniz?

1. Üye İşlemleri

Naature Dernek Takip Otomasyonu-Üye İşlemleriÜye İşlemleri; üye kayıt işlemleri, üye arama, üye aidat işlemleri, üye bağış işlemleri ve üye genel listesi ekranlarından oluşmaktadır.

Üye kayıt ekranı, üye bilgilerinin kayıt edildiği ekrandır. Bu ekranda üyelerin kişisel bilgilerini, eğitim bilgilerini, adres bilgilerini kayıt altına alabilir ve bu bilgilerin takibini yapabilirsiniz. Ayrıca üyelerin profil resmini de kayıt edebilirsiniz. Üye kaydı silebilir, üyelere e-posta gönderimi yapabilirsiniz. Üyelerin aidat ve bağış kontrollerini yapabilir, ayrıca üye bilgilerini de bu ekrandan yazdırabilirsiniz.

Üye arama ekranında, üyelerin ad soyad bilgilerinden, T.C. kimlik numaralarından, ev ve iş telefonu numaralarından, üyenin veya eşinin kan grubundan arama yapabilirsiniz.

Üye aidat işlemleri ve üye bağış işlemleri ekranında, üyelerin aidat ve bağış bilgilerini kaydedebilirsiniz ve kayıtların takibini yapabilirsiniz.

Üye genel listesi ekranında ise üyeleri adı soyadına, T.C. kimlik numarası, kan grubu veya eşinin kan grubuna ve cep telefonlarına göre sıralayabilir ve bilgileri rapor halinde Microsoft Excel'e aktarabilirsiniz.

2. Kasa İşlemleri

Kasa İşlemleri; kasa gelir girişi, kasa gider çıkışı ve kasa genel durumu ekranlarından oluşmaktadır. Kasa gelir girişi ekranından, seçeceğiniz herhangi bir kasaya gelir kaydı yapabilirsiniz. Aynı şekilde kasa gider çıkışı ekranından da seçeceğiniz herhangi bir kasaya gider kaydı yapabilirsiniz. Kasa genel durumu ekranından ise kasa giriş ve çıkışlarını kontrol ve takip edebilirsiniz. Aynı zamanda, üyelerden tahsil edilen aidat ve bağışlar da otomatik olarak ana kasaya gelir olarak kayıt edilmektedir.

3. Banka İşlemleri

Naature Dernek Takip Programı-Banka İşlemleriBanka İşlemleri; hesaba para yatırma, hesaptan para çekme ve banka genel durumu ekranlarından oluşmaktadır. Banka para yatırma ekranından banka hesabına para yatırabilir; banka para çekme ekranından banka hesapından para çekebilirsiniz. Banka genel durumu ekranından ise para yatırma ve para çekme hareketlerini kontrol ve takip edebilir; tüm hareket kayıtlarını rapor halinde Microsoft Excel'e aktarabilirsiniz.

4. Defterler

Defterler; karar defteri, üye kayıt defteri, evrak kayıt defteri, demirbaş kayıt defteri ve alındı belgesi kayıt defteri ekranlarından oluşmaktadır.

Karar defteri ekranından dernek kararlarını konu başlığı ve karar numarası atayarak kayıt edebilir veya varolan kararları kontrol edebilirsiniz; üye kayıt defterinden üye kaydı veya kontrolü yapabilirsiniz. Evrak kayıt ekranından saklanacak evrak bilgilerini, gönderen kişiyi ve sorumlu kişiyi kayıt edebilir veya evrak takibi yapabilirsiniz.

Demirbaş kayıt defteriyle demirbaş ürünlerinin özelliklerini kaydedebilir veya demirbaş takibi yapabilirsiniz. Alındı belgesi kayıt ekranından ise dışarıdan alınan belgelerin kayıt ve takibini yapabilirsiniz.

5. Raporlar

Naature Dernek Takip Programı-RaporlarRaporlar; üye raporları, ödeme raporları, banka raporları ve kasa raporları ekranlarından oluşmaktadır. Üye raporları ekranından üyelerin bilgilerini yazdırabilir veya istediğiniz bir özelliğe göre (cep telefonu, kan grubu vb.) üyeleri listeyebilirsiniz.

Ödeme raporları ekranından aidat veya bağış ödemelerini listeyebilirsiniz. Ayrıca ödeme yapmamış üyelerin bilgilerine de buradan ulaşabilirsiniz. Banka raporları ekranından banka yatırma ve banka çekme listelerine; kasa raporları ekranından ise kasa gelir ve gider listelerine ulaşabilirsiniz.

Ayrıca raporlar seçiminden Dernekler Müdürlüğü'nün resmi raporlarına Microsoft Word dosyası formatında ulaşabilir ve yazdırabilirsiniz.

6. Uygulamalar

Uygulamalar ekranından not defteri, hesap makinası ve internet tarayıcısı gibi işinizi kolaylaştıracak uygulamalara kolayca ulaşabilirsiniz. Ayrıca toplu e-posta sihirbazı ile toplu sms sihirbazına da bu ekrandan ulaşabilirsiniz.

7. Genel Tanımlar

Naature Dernek Takip Programı-RaporlarGenel Tanımlar ekranından banka tanımlaması, kasa tanımlaması, kullanıcı tanımlamaları ve e-posta tanımlamalarını yapabilir, Naature Dernek Takip Programı'nı derneğinize özel olarak kişiselleştirebilirsiniz.

8. Yedek İşlemleri

Yedek İşlemleri seçiminden kayıtlı tüm bilgilerin yedeklerini alabilir veya mevcut yedeklerinizi programa geri yükleyebilirsiniz.

9. Yardım

Yardım bölümünden Naature Destek ekibinden çözemediğiniz konularla ilgili yardım alabilirsiniz. Ayrıca program içinde yüklü Dernek İşlemleri isimli dokümandan bilgi alabilir veya web üzerinden yardım alabilirsiniz.

Lisanslama işleminin ardından programınız sınırsız kullanıma açılacaktır. İlk kullanımızdan itibaren tüm güncellemelerinizi yardım seçiminden ücretsiz olarak yapabilirsiniz.

SATIN AL

© Naature Dernek Takip Programı'nın tüm hakları Naature Bilişim Teknolojileri A.Ş.'ye aittir.

Naature Bilişim Teknolojileri A.Ş.